avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Contestatie deschidere procedura insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Contestatie deschidere procedura insolventa

Referitor la contestatia formulata de catre un debitor la cererea de deschiderere a procedurii insolventei ma intereseaza sa stiu daca sunt aplicabile prevederile art. 194 din noul Cod de procedura civila cu privire la conditiile de continut ale contestatiei.

Alte discuții în legătură

Repunere in termen - deschidere procedura insolventa exuser exuser In aprilie 2011 s-a deschis procedura insolventei unui debitor. Debitorul nu a comunicat lichidatorului numit de instanta lista tuturor creditorilor. Unul ... (vezi toată discuția)
Contestatie sau intampinare ianliana ianliana daca un creditor depune o cerere de insoventa eu trebuie sa astept sa-mi fie comunicata de instanta? daca instanta nu-mi comunica cererea, ce pot face? (vezi toată discuția)
Se poate suspenda judecata cererii de deschidere a proc. insolventei? Irina S. Irina S. Dupa depunerea contestatiei impotriva cererii de deschidere a procedurii insolventei, daca debitoarea a promovat o actiune in instanta impotriva creditoarei ... (vezi toată discuția)