Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... declaratie de lot
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

declaratie de lot

prin ce act normativ este reglementata "declaratia de lot"
Ce este "declaratia de lot"?
Este unul din documente necesare certificarii calitatii produselor .
Precizati daca va referiti la certificat de calitate (se emit pentru produsul/ lotul livrat) sau declaratie de conformitate (se emite pentru categoria de produs omologat/ avizat/ aprobat).
pentru produsele furnizate se cer urmatoarele documente de calitate:

* Declaratie de conformitate DC, Certificat de calitate CC, Fişă / carte tehnică FT / CT, Instrucţiuni de utilizare U, Certificare de conformitate CC, Declaratie de lot DL

NU STIU LA CE SE REFERA DECLARATIA DE LOT...

Va multumesc.
Aceasta discutie va poate ajuta in privinta legislatiei aplicabile:
www.avocatnet.ro/content/for...
Declaratia de lot se refera la documentul intocmit de catre producator pentru un lot de produse (identice ca si caracteristici tehnice, fizice, chimice, etc.) fabricate. Din acest lot (nr./ data, etc.) face parte produsul/ bucata/ echipamentul, etc. cumparat/ comercializat, pentru care se intocmeste certificat de calitate si garantie, document care mentioneaza seria/ nr. .... respectivului produs.