avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... GIS sau IT ul padurilor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

GIS sau IT ul padurilor

buna, dupa ce reglemetari pot obtine sau de unde pot obtine mai multe detalii in ceea ce priveste metodologia cercetariii la fata locului in cazul infractiunilor silvice in ceea ce priveste IT- ul padurilor?

Alte discuții în legătură

Teren impadurit: aplicabilitatea regimului silvic vasilica05 vasilica05 Buna ziua .Am o padure de salcami care sunt de peste 80 de ani ,se poate sa-i tai la ras ? sI daca sunt obligata sa dau padurile in paza ocolului silvic..Si ... (vezi toată discuția)
Padurile!!! marius05 marius05 As dori sa stiu daca imi trebuie aprobare de la padurar pentru a taia lemne din padure proprietate personala,si daca da prin ce lege se obliga aceasta.Sper sa ... (vezi toată discuția)
Cioata, colet - definitii legale dorians dorians Ma poate ajuta cineva cu definitia acestor termeni? In sensul in care sunt definiti in vreo lege, decizie etc. E vorba despre inf la reg silvic si nu gasesesc ... (vezi toată discuția)