avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa 1 de munca la CFR SA - infrastrctura
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa 1 de munca la CFR SA - infrastrctura

Inteleg ca problema recunoasterii grupei 1 de munca la CFR infrastructura, anterior datei de o1.o4.2001 pentru reducerea varstei de pensionare, la personalul ce se incadra si inainte de modificarea legislatie, se poate rezolva in instanta.
1) Va rog, confirmati sau infirmati cele de mai sus.
2) Pentru perioada cuprinsa intre 2001 - prezent se mai poate face ceva in vederea recunoasterii grupei (sau a conditiilor deosebite de munca)?
Cu respect, pentru toata munca depusa pe acest site, va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:51, 9 Iunie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cititi decizia civila nr.492/2014-R a Curtii de apel Oradea.
O gasiti aici:
[ link extern ] /

Mentiune:
Nu se castiga in toate insatntele.
Nu este valabil link-ul si nici nr. de dosar pe curtea de apel Oradea. Va rog un nr corect pentru a putea studia dosarul. Multumesc
Dupa 3 ani si 4 luni nu se mai deschide acest link.
Trebuia sa-l deschideti la acel moment.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vedeti acest link
[ link extern ]
Mai sunt șanse de câștig dacă am o perioadă de 30 de ani toți efectuați la siguranța circulației, având în toți acești ani același loc de munca: întreținerea instalațiilor SCB.

Alte discuții în legătură

Recalculare decizie pensie Radu Dan Radu Dan Ce sanse pot avea prin contastarea Deciziei 92/62/2018 data de Tribunalului Brasov de recalculare a Deciziei mele de pensionare nr 321010/08.08.2017 emisa de ... (vezi toată discuția)
Revizuire Decebal58 Decebal58 Am avut un dosar pe rol, unde am contestat un p.v. al politiei locale, am pierdut, s-a respins si apelul, am solicitat revizuirea dosarului, a fost admisa ... (vezi toată discuția)
Bună seara... informaţii generale nr. unic (nr. format vechi) ... Goregki Goregki Bună seara... Informaţii generale Nr. unic (nr. format vechi) : xxxxx/xxx/20xx/a1.2 Data inregistrarii xx.xx.xxxx Data ultimei modificari: ... (vezi toată discuția)