Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa 1 de munca la CFR SA - infrastrctura
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa 1 de munca la CFR SA - infrastrctura

Inteleg ca problema recunoasterii grupei 1 de munca la CFR infrastructura, anterior datei de o1.o4.2001 pentru reducerea varstei de pensionare, la personalul ce se incadra si inainte de modificarea legislatie, se poate rezolva in instanta.
1) Va rog, confirmati sau infirmati cele de mai sus.
2) Pentru perioada cuprinsa intre 2001 - prezent se mai poate face ceva in vederea recunoasterii grupei (sau a conditiilor deosebite de munca)?
Cu respect, pentru toata munca depusa pe acest site, va multumesc!
Cititi decizia civila nr.492/2014-R a Curtii de apel Oradea.
O gasiti aici:
[ link extern ] /

Mentiune:
Nu se castiga in toate insatntele.
Nu este valabil link-ul si nici nr. de dosar pe curtea de apel Oradea. Va rog un nr corect pentru a putea studia dosarul. Multumesc
Dupa 3 ani si 4 luni nu se mai deschide acest link.
Trebuia sa-l deschideti la acel moment.
Vedeti acest link
[ link extern ]
Mai sunt șanse de câștig dacă am o perioadă de 30 de ani toți efectuați la siguranța circulației, având în toți acești ani același loc de munca: întreținerea instalațiilor SCB.