Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Inregistrare la finante persoana fizica ce desfasoara ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Inregistrare la finante persoana fizica ce desfasoara activitate independenta

intrebarea este urmatoarea:

este posibila inregistrarea la Finante a unui medic stomatolog in baza unui contract de comodat sau colaborare cu un CMI (cabinet stomatologic), depunind declaratia "070 Declaratie de înregistrare fiscala pentru persoanele fizice care desfasoara activitati economice în mod independent sau exercita profesii libere", urmand sa isi desfasoare activitate in spatiul/cabinetul respectiv?

va multumesc!
letipop, utilizator