avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale OUG 44/2015
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

OUG 44/2015

Care este termenul in care se emite decizia de anulare a penalitatilor si 1/2 din dobanzi ?conf oug 44/2015
Mentionez ca pt a beneficia de OUG 44/2015,o societate comerciala, a depus notificare ,a primit decizia de amanare la plata a penalit si dobanzi,s-au achitat in data de 23.02.2016 obligatiile restante principale si tot in aceeasi zi s-au achitat si 1/2 din dobanzi conform deciziei primite de la ANAF. Tot in data de 23.02.2016,dupa efectuarea platilor s-a depus si cererea de anulare a penalit si restul de dobanda,insa am primit raspunsul ca cererea de anulare depusa ,se va solutiona in perioada 31.03.2016- 30.06.2016.Eu nu sunt lamurita cu privire la acest termen,va rog frumos poate ma puteti ajuta.Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Anularea la plata a datoriilor persoanelor fizice stef_56 stef_56 1. am facut si depus la anaf o notificare prin care intentionam ca in conformitate cu noile reglementari , sa beneficiez de anularea penalitatilor de ... (vezi toată discuția)
Plati restante la bugetul statului risteafl risteafl Buna ziua, Firma este inactiva (exista decizie ANAF ,iar la Registrul Comertului ,suspendata de mai mult de 3 ani),cu datorii la bugetul statului,nu foarte ... (vezi toată discuția)
Aplicare oug 44/2015 tanko tanko Buna ziua. Rog ajutor: am platit in mai datorii catre primarie pentru anii precedenti. Majorarile de intarziere calculate sunt in val. 700 lei. Am cerut ... (vezi toată discuția)