Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj si masterat la zi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj si masterat la zi

Buna seara!
Va rog sa-mi spuneti daca se poate ca in acelasi timp sa beneficiezi de indemnizatia de somaj si sa frecventezi la zi cursuri de masterat bugetate. Va multumesc!
Buana seara.Maniera in care a~ti ales sa prezentati situatia este neclara,cu sau fara intentie.Prin masterat bugetat a~ti dorit sa mentionati ca studiile va sunt acoperite de unitate bugetara...In aceasta situatie ,cele 2 facilitati sunt incompatibile ,pentru ca legal nu puteti figura concomitent si ca beneficiar indemnizatie somaj si cu ajutor financiar asigurat de unitate ,aferent studii .
Buna seara, ca sa va putem raspunde, trebuie sa ne mai dati un detaliu: indemnizatia de somaj o primiti in urma realizarii unui stagiu de cotizare (ati lucrat) sau ca absolvent de facultate?
Absolvent de facultate. Prin bugetate, ma refer la cursuri subventionate de stat.
Calisto
Ptr calisto,nu a-ti precizat calitatea ,eventual raportul existent cu unitatea bugetara care va finanteaza cursurile
:-/ynocentta a scris:

Ptr calisto,nu a-ti precizat calitatea ,eventual raportul existent cu unitatea bugetara care va finanteaza cursurile

:-/

............"cursuri de masterat bugetate"
Doina Elena, Consultant resurse umane