Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Masaj erotic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Masaj erotic

Are cineva idee daca o societate comerciala care ar avea ca obiect de activitate masaj erotic trebuie sa obtina de la vreo autoritate a statului apobari speciale, dupa constitutire? E nevoie sa fie angajat personal specializat? (adica cu diploma?). Eu am cautat pe sintact, dar nu am gasit nimic... dar poate imi scapa ceva...
pai exista CAEN obiectul asta de activitate sau e asimilat cu altul?
nu exista si toate firmele care presteaza asa ceva o fac sub o perdea. nu e legal
Poate nu e legal, dar e plăcuu..........t......................
Intra la cod caen 9304, si nu trebuie sa ai nici o alta autorizatie in afara certificatului constator de la ORC, dar pot sa vina in control de la directia de sanatate publica, se uita daca intr-adevar sunt conditii de igiena, etc. La Inspectoratul T de munca pot sa ceara la angajarea de personal studii de specialitate, ma gandesc ceva curs de masaj, etc, desi intra si sauna la codul respectiv, si alte activitati, asa ca s-ar putea sa nu ceara.
Nui adevarat ca nu e legal. Codul Caen e 9304. Din cate stiu iti trebuiesc ceva aprobari. si eu vreau sa deschid asa ceva. Din cate am auzit ...iti vin controale luna de luna. Daca mai stie cineva ceva sami zica si mie.....plsssssss