avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Examen de definitivat sesiunea 2017
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Examen de definitivat sesiunea 2017

Buna ziua

Am o intrebare

Am sustinut examenul de definitivat ca avocat stagiar, in sesiunea noiembrie-decembrie 2016 si am fost respins
As vrea sa stiu, in anul acesta voi fi inscris din oficiu la urmatorul examen pentru definitivat si aici ma refer doar la examenul scris sau va trebuii sa merg sa sustin din nou si colocviile( mentionez ca aceste colocviile le-am promovat), am picat doar examenul scris.
Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie

Multumesc

Alte discuții în legătură

Definitivat avocatura noiembrie 2009 misumotanu49 misumotanu49 In conformitate cu decizia nr.98/2009 a Consiliului UNBR in data de 04.11.2009 se va desfasura examen de definitivat in avocatura cu aceeasi tematica ca in ... (vezi toată discuția)
Definitivat avocatura saida saida in situatia in care un consilier juridic are 5 ani vechime neintrerupta, ar putea sustine definitivatul in avocatura? (vezi toată discuția)
Cum este examenul de definitivat? bettyna bettyna Buna ziua, Eu la anul am examen de definitivat(:training:) si ma intebam daca cineva imi poate da cateva detalii cum ar fii: cum se desfasoara examenul ,cat ... (vezi toată discuția)