Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate face Recurs la un Apel respins privind o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate face Recurs la un Apel respins privind o contestatie proces verbal suspendare permis conducere

Prima instanta la Judecatorie:
Tip solutie: Respinge plângerea
Solutia pe scurt: Respinge plângerea formulată de petentă. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare ce se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.06.2016.
Apel la Tribunal:
Tip solutie: Respingere apel
Solutia pe scurt: Respinge apelul. Definitivă. Pronun?ată în ?edin?ă publică, azi, 6 martie 2017.

Intrebare:
1.)Se poate face recurs la acest caz?
multumesc
decizia nu este atacabila cu recurs
Solutia pronuntata in apel este definitiva,nu puteti formula recurs.
Puteti sa-mi spuneti de ce nu se poate face Recurs?
Pt ca nu va permite legea singura cale de atac este apelul. Caile de atac sunt reglementate de lege nu putem inventa cai de atac atunci cand dorim.La momentul actual sunt procesr care se judeca in fond si apel,altele au si recurs.In speta dvs nu aveti posibilitatea formularii unui recurs.
Multumesc