avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizații necesare la un magazin de imbracaminte?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizații necesare la un magazin de imbracaminte?

Bună ziua,
Am o problemă în ceea ce privește deschiderea unui magazin cu îmbrăcăminte în mall.
Nu știu care sunt autorizațiile necesare pentru a putea deschide magazinul.
Am declarat punctul de lucru la Registrul Comerțului, însă nu știu dacă trebuie să obțin de la primărie autorizație de funcționere sau orice altă autorizatie).
Mă poate ajuta cineva?
Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Autorizatii de functionare LauraE LauraE Buna ziua. De ce autorizatii as avea nevoie la deschiderea unui magazin de imbracaminte copii? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Autorizatie pentru deschiderea unui magazin de imbracaminte/incaltaminte ContSters200730 ContSters200730 Buna seara! Detin o societate comerciala cu un domeniu principal de activitate diferit de ceea ce vreau acum sa deschid, acum orientandu-ma catre un magazin de ... (vezi toată discuția)
Piedici in obtinerea autorizatiei de functionare uNICKu uNICKu Buna ziua,detin un SRL de aproape un an,obiectul de activitate al societatii este \"4711 Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare ... (vezi toată discuția)