avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ajutor procura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ajutor procura

Buna, va rog daca stie cineva sa-mi spuna ce trebuie scris mai exact intr-o procura facuta la consulat in Belgia, vreau sa dau o rabla la casat la cineva (nu cumpar eu masina noua, o dau alcuiva) iar proprietarul masinii nu se afla in tara, si atunci trebuie sa ma imputerniceasca pe mine sa umblu cu actele care sunt necesare si am nevoie sa merg in urmatoarele locuri:

- La evidenta populatiei pentru eliberarea unei adeverinte;

- La inmatriculari auto / Politie pentru tercerea in cartea masinii data primei inmatriculari;

- La Politie / serviciul inmatriculari auto pentru radiere si obtinerea certificatului de radiere;

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Instrainare masina fara acte conforme viorel 33 viorel 33 Buna ziua. Acum 15 ani cumnatul meu si-a vandut masina incheind un\"act\" pe o foaie de hartie, propietara in acte fiind sora mea plecata din tara la vremea ... (vezi toată discuția)
Domeniu auto mihaita77 mihaita77 am vandut un autoturism in 2007 persoana nu a trecut mas pe el amanand de la o zi la alta apoi a vanduto mai departe cel din urma a distrus apoi a duso la ... (vezi toată discuția)