Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal incetare CIM

Buna ziua. Am o cerere de incetare CIM cu data de 1 octombrie. Data de 1 octombrie este sambata.
Va rog, cand operez in revisal? Ce data pun la incetare? In ce data transmit revisalul?
Multumesc
Cornel Vasile, Consilier juridic
Data incetarii c.i.m. = 01.10.2017

Data transmiterii REVISAL = ultima zi 02.10.2017
Multumesc frumos pentru ajutor si promptitudine. Cateodata nici nu mai stiu "ce stiu" de aceea parca am siguranta cand si cineva ma ajuta.
Adevarul este ca nici nu vreau sa gresesc. Cat depinde de mine sa fac bine ceea ce fac
Sunt greseli care pot fi indreptate ... altele nu.
Lena123 a scris:
Data de 1 octombrie este sambata.

Adevarul este ca data de 1 octombrie este duminica.
Si, dupa mine, s-ar putea transmite si vineri, 29.