avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 323 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal incetare CIM

Buna ziua. Am o cerere de incetare CIM cu data de 1 octombrie. Data de 1 octombrie este sambata.
Va rog, cand operez in revisal? Ce data pun la incetare? In ce data transmit revisalul?
Multumesc
Ultima modificare: Joi, 28 Septembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:08, 13 Noiembrie 2018
Data incetarii c.i.m. = 01.10.2017

Data transmiterii REVISAL = ultima zi 02.10.2017
Multumesc frumos pentru ajutor si promptitudine. Cateodata nici nu mai stiu "ce stiu" de aceea parca am siguranta cand si cineva ma ajuta.
Adevarul este ca nici nu vreau sa gresesc. Cat depinde de mine sa fac bine ceea ce fac
Sunt greseli care pot fi indreptate ... altele nu.
Lena123 a scris:
Data de 1 octombrie este sambata.

Adevarul este ca data de 1 octombrie este duminica.
Si, dupa mine, s-ar putea transmite si vineri, 29.

Alte discuții în legătură

Incetare cim -pensionare Alis07 Alis07 Buna ziua!Va rog o lamurire in urmatoarea situatie.La data de 15 mai inceteaza CIM de drept-pensionare si se doreste continuarea activitatii cu un alt CIM.As ... (vezi toată discuția)
Data incetare activitate anymaryh anymaryh Buna ziua, Conform ultimelor modificari de transmitere revisal, este corect ? exemplu ...ultima zi de lucru este in de 27.03.2018, decizia de incetare a ... (vezi toată discuția)
Fisa post Diore Diore Buna seara! Am o intrebare. Si as dori un raspuns. Dupa mai multe cautari pe google, unde nu m-am lamurit deloc, m-am gandit sa postez aici. In fisa ... (vezi toată discuția)