Forum Discuţii diverse Discuţia la modă E criza?
Discuție deschisă în Discuţia la modă

E criza?

Cum percepem fiecare criza asta? Prin ce ne afecteaza? Cum putem reduce efectele ei? Ce facem pentru a trece de ea?
Ceea ce este inddit la noi este ca a fosy anuntata anul trecut inainte sa se manifeste iar greul il duce sectorul privat
Aceasta criza "economica" ne arata asa cum suntem, Si inca nu ne-am scos de pe noi toate farafastacurile cu care ne-am impopotonat in ultimii ani.
Intr-o criza te comporti asa cum esti plamadit de la natura si cu cat criza este mai puternica, cu atat iti iese mai mult in evidenta caracterul. Pentru ca aceasta criza este facuta din toate crizele noastre personale, ale tuturor.
Nu vreau sa dau exemple pentru ca as reduce la neesential impactul total, dar sunt convinsa ca fiecare trece prin criza, nu asa cum poate, ci asa cum este.
laszlo.pacso a scris:

Cum percepem fiecare criza asta? Prin ce ne afecteaza? Cum putem reduce efectele ei? Ce facem pentru a trece de ea?

Criza este ca o sperietoare pentru salariati,intr-adevar o resimtim prin facturi emise si neancasate si o contracaram prin abilitatile noatre profesionale, convingem clientii ca produsele noastre sunt cele mai bune,dar le si dovedim,le oferim suport tehnic si desigur lansam oferte promotionale.
Eu cred ca aceasta criza tot ar fi avut loc in Romania , datorita lipsei reformelor structurale , dar guvernul prin OUG 34/2009 a reusit sa o adanceasca .
Criza exista doar pentru cei care o simt!multi o duc mai bine decat inainte!asa ca...