avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Completare devize lucrari
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Completare devize lucrari

Buna ziua.In luna decembrie s-a incheiat de catre o firma de constructii un contract de lucrari ,in devizul general utilizandu-se contributiile aferente anului 2017.Acum in ianuarie 2018,ce contributii se vor folosi in devizul de lucrari,doar CAM?Diferenta dintre devizele din 2017 si 2018 va reprezenta o pierdere?Multumesc.
Ultima modificare: Marți, 9 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Modul de intocmire a situatiilor de lucrari in cursul anului 2018 mariusstef2 mariusstef2 Am un contract de lucrari incheiat in anul 2017. Au fost decontate o parte din lucrari in anul 2017 pentru diferenta urmeaza sa se intocmeasca situatii de ... (vezi toată discuția)
Plata dividende 2018 si acoperirea de pierderi anterioare frem frem Buna ziua, Intrebarea mea ar fi urmatoarea: in 2016 firma a realizat profit care a fost repartizat pe dividende si care nu a putu fi platita deoarece in 2017 ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihnă serpisor serpisor Bună seara ! În data de 1 mai 2017 m-am angajat cu contract de muncă iar la data de 10 ianuarie 2018 am încheiat contractul de comun acord cu angajatorul. ... (vezi toată discuția)