Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere tip catre ITMB
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere tip catre ITMB

Buna ziua. As dori si eu sa solicit eliberarea contractului de munca de la ITMB. Cum procedez? Va multumesc anticipat.
Daca mergeti la ITM si nu va da CIM la cererea verbala, faceti o cerere de mana si soliocitati acest lucru.
Va adresati ITMB cu o cerere in acest sens.
Cand a-ti semnat contractul de munca, angajatorul dumneavoastra nu v-a inmanat un exemplar ?
De ce nu il solicitati de la angajatorul dumneavoastra ?
tudorvaleriu a scris:

Daca mergeti la ITM si nu va da CIM la cererea verbala, faceti o cerere de mana si soliocitati acest lucru.

N-am posibilitatea materiala si nici psihica sa fac un drum pana la ITMB pentru acest lucru. Daca ati putea imi spuneti cum ar trebui formulata cererea v-as ramane recunoscator. Va multumesc.
A, si site-ul [ link extern ] ..
Mephisto, utilizator
Domnule Director,
Subsemnatul __________ domiciliat in (adresa completa cu nr. telefon si adresa e-mail) salariat la SC ______________ va rog sa-mi eliberati o copie dupa contractul individual de munca, deoarece angajatorul nu mi-a inmanat un exemplar.
Data _____ Semnatura __________
Domnului Director al ITB Bucuresti
1. Inainte de a adresa aceasta cerere ar trebui sa stie la ce inspector/inspectoare este arondat angajatorul ...

2. Despre ce firma este vorba, poate va ajut eu :)

:offtopic:
cererile formulate verbal cam greu sunt acceptate de catre ITM. ;)