Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA stat non-UE
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA stat non-UE

Am o firma neplatitoare de TVA care se ocupa cu trimiterea studentiilor pe perioada verii la munca in SUA si care primeste o factura din SUA(fara TVA nu are codul VIES pe ea ) pentru comision. Firma din SUA imi gaseste pentru un numar de studenti locuri de munca si percepe pentru aceasta un comision/student.
Intrebarea mea este: trebuie sa platesc TVA in tara pentru factura respectiva?
loredana7703, utilizator