Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Act vinzare cumparare teren parinte copil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Act vinzare cumparare teren parinte copil

ce pret poate sa ajunga in mare
Sa fie pe undeva rezonabil.
Altfel poate fi interpretat ca si donatie de cei care vor ataca actul de vanzare.
se taxeaza la valoare!=D>
Sa nu fie nici mult sub pretul pietei , insa nici mult deasupra. Cu alte cuvinte, sa fie un pret rezonabil , intrucat legea cere ca pretul platit trebuie sa fie unul ,,sincer si serios" . :)
Un pret rezonabil.Vezi pretul pietii altfel se interpreteaza.
Una din conditiile de valabilitate a contractului de vanzare cumparare este ca pretul platit sa fie sincer si serios,