Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire zile de ingrijire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire zile de ingrijire

Buna ziua.
Victima unui accident rutier a scos de la IML certificat un anumit numar de zile de ingrijire medicala dar la sfarsitul acestor zile inca se resimte si vrea sa mai prelungeasca perioada de ingrijire. Cum trebuie sa procedeze? Sa solicite de la IML suplimentarea numarului de zile sau poate solicita de la medic de specialitate (ortoped)?

Multumesc
CrisB, utilizator