avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie instanta

Procesul s-a încheiat pe 4.12.2019, știe cineva de ce nu am primit încă motivarile instantei?
Cel mai recent răspuns: proastasatului , utilizator 13:21, 30 Martie 2020
Hotararea se comunica in luni bune în București, completele fiind aglomerate!
In vremuri de pandemie, dureaza si mai mult; puteti incerca sa trimiteti pe e-mail o cerere de urgentare (nu recomand sa mergeti la Poștă în această perioadă).
Ultima modificare: Vineri, 27 Martie 2020
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Mulțumesc. Totuși nu ar trebui sa fie un termen stabilit prin lege sau ceva?
Ultima modificare: Vineri, 27 Martie 2020
Gabisa1973, utilizator
Termenul stabilit prin normele interne ale justiţiei este de 30 de zile.În principiu, în ţară, acest termen e respectat.La Bucureşti...se poate mai mult, uneori şi un an.Fiindcă...
"se poate"
Eu sunt din Iași. Nu pot sa fac plangere pentru ca situația este delicat și o asemenea taraganare ne afectează.
Termenul de 30 de zile este de recomandare oricum!
Trimiteti o cerere de urgentare pe e-mail.

Alte discuții în legătură

Cerere chemare în judecata email GabrielFlorian11 GabrielFlorian11 Buna ziua! Pot chema pe cineva în judecată formuland cererea prin email ul judecătoriei? Nu am semnătura electronica si nici aparat specific ,deci nu ma ... (vezi toată discuția)
Copilul meu major in continuare la studii a intentat proces tatalui ... jewelled jewelled Copilul meu major in continuare la studii a intentat proces tatalui pentru diminuarea pensiei de intretinere, in octombrie 2019. Abia in decembrie 2019 a fost ... (vezi toată discuția)
Cerere de urgentare a redactarii hotararii judecatoresti ContSters247399 ContSters247399 am si eu o intrebare. de cate ori se pot face cereri de urgentare a redactarii hotararii judecatoresti?? am facut o cerere deja si astept si nu a venit ... (vezi toată discuția)