Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie instanta

Procesul s-a încheiat pe 4.12.2019, știe cineva de ce nu am primit încă motivarile instantei?
Hotararea se comunica in luni bune în București, completele fiind aglomerate!
In vremuri de pandemie, dureaza si mai mult; puteti incerca sa trimiteti pe e-mail o cerere de urgentare (nu recomand sa mergeti la Poștă în această perioadă).
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Mulțumesc. Totuși nu ar trebui sa fie un termen stabilit prin lege sau ceva?
Gabisa1973, utilizator
Termenul stabilit prin normele interne ale justiţiei este de 30 de zile.În principiu, în ţară, acest termen e respectat.La Bucureşti...se poate mai mult, uneori şi un an.Fiindcă...
"se poate"
Eu sunt din Iași. Nu pot sa fac plangere pentru ca situația este delicat și o asemenea taraganare ne afectează.
Termenul de 30 de zile este de recomandare oricum!
Trimiteti o cerere de urgentare pe e-mail.