Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... din greseala am timp liber,dar ce fac cu el?
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

din greseala am timp liber,dar ce fac cu el?

Cred ca ,,cineva,, ride de mine dar astazi din ,,greseala,, m-am trezit cu o ,,gramada,, de ore libere , in adevaratul sens al cuvintului,ceea ce nu s-a mai intimplat de citeva luni bune.
De dimineata am fost la birou dar ca niciodata am terminat ce aveam de facut in 2 ore.
Am mers apoi la hotelul de care ma ocup si ca niciodata totul functiona normal si nimeni nu avea nevoie de ajutor.
Telefoanele au amutit , nici un raport,nici o adeverinta de completat,nici o adresa venita de la finante,nici o intrebare despre salarii .NIMIC !
Azi mi-am dat seama ca nu mai stiu ce inseamna TIMP LIBER.
Voi ce faceti in timpul liber?
As spune asa: timp liber-bucurie in aceste vremuri zapacite. Bucuria vine din lucruri marunte, pentru mine si sotul meu asa sunt bucuriile, lucruri marunte, simple, tihnite care iti umplu sufletul de fericire. Te trezesti fericit ca ai inainte o noua zi, chiar daca uneori este mai grea decat crezi ca poti duce. Citesti o carte si stii ca alaturi iti este persoana draga, vorbesti cu ea faci planuri de viitor, nu renuntati la sperante si vise, chiar daca uneori grijile, realitatea ne copleseste. Poate parea banal ceea ce scriu si lipsit de interes, dar nu este asa. Poate pentru unii aceste bucurii marunte nu inseamna nimic, depinde de noi, de fiecare in parte. Pe langa realizarile profesionale, materiale, care tin doar de vointa noastra, a avea o familie implinita reprezinta fericire.
Deci draga prietena timpul liber ofera-l cu drag familiei, prietenilor, vei fi un om fericit.
p.s...la noi daca doamne doamne ne va fi alaturi, peste 6 luni timpul liber ni-l va umple cel mai frumos dar ce ni-l poate da viata - un copil- !
Sarbatori fericite si mult noroc !
DOAR_NOI a scris:

As spune asa: timp liber-bucurie in aceste vremuri zapacite. Bucuria vine din lucruri marunte, pentru mine si sotul meu asa sunt bucuriile, lucruri marunte, simple, tihnite care iti umplu sufletul de fericire. Te trezesti fericit ca ai inainte o noua zi, chiar daca uneori este mai grea decat crezi ca poti duce. Citesti o carte si stii ca alaturi iti este persoana draga, vorbesti cu ea faci planuri de viitor, nu renuntati la sperante si vise, chiar daca uneori grijile, realitatea ne copleseste. Poate parea banal ceea ce scriu si lipsit de interes, dar nu este asa. Poate pentru unii aceste bucurii marunte nu inseamna nimic, depinde de noi, de fiecare in parte. Pe langa realizarile profesionale, materiale, care tin doar de vointa noastra, a avea o familie implinita reprezinta fericire.
Deci draga prietena timpul liber ofera-l cu drag familiei, prietenilor, vei fi un om fericit.
p.s...la noi daca doamne doamne ne va fi alaturi, peste 6 luni timpul liber ni-l va umple cel mai frumos dar ce ni-l poate da viata - un copil- !
Sarbatori fericite si mult noroc !

Sarbatori fericite si tie si cit mai multe bucurii alaturi de cel mic .
stiu ce inseamna venirea pe lume a unui copil ,fetita mea face 10 ani,si e la prima ei petrecere in pijamale,sotul lucreaza -si tocmai mi-am dat seama ce goala e casa fara ei
ai dreptate familia,prietenii si bucuriile marunte ale vietii ,inseamna timp liber
Citesc cu bucurie randurile tale...Sa fii fericita alaturi de familia frumoasa pe care o ai . Esti o femeie fericita si implinita ! Fericirea sa va insoteasca mereu !
Daca s-ar putea , v-as recomanda sa mai dati timp liber si la altii !
Timp liber ... poti incerca sa pregatesti ceva bunatati pentru fetita ta de 10 anisori ( Sa-ti traiasca! ) , nu stiu daca iti place sa gatesti, insa pe mine mirosul prajiturilor cu vanilie la cuptor sau al merelor coapte cu scortisoara ma fascineaza si imi da o stare de bine.
Poti merge la un masaj, la o sedinta de aromoterapie, e atat de relaxanta.
Poti merge la un spectacol la teatru.
Daca esti o fire mai sportiva poti merge sa-ti petreci timpul liber la o sala de gimnastica.
Sa nu uitam de ceea ce este mai important, mersul la cumparaturi, acesta relaxeaza intotdeauna:P ( si acum cu ocazia sarbatorilor ai o scuza in plus pentru a putea cumpara mai multe lucrusoare).

Si modalitati de ocupare al timpului liber ar mai fi, acuma depinde doar de tine, de ceea ce iti face placere sa faci.
Sarbatori fericite!
ContSters67773, utilizator