Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Trebuie licenta de transport?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Trebuie licenta de transport?

Buna ziua! O intreprindere individuala cu obiect de activitate transport marfuri si obiecte de activitate secundare -dulgherie, tamplarie-, montaj mobila, este obligata sa obtina licenta de transport pentru activitatea sa,? Transportul se face doar in Ro, De regula se transporta mobila achizitionata de clienti cu autoutilitara pana-n 3,5 t. Daca s-ar schimba prioritatea activitatilor, sa devina principala cea de montaj si secundara cea de transport, cum a si devenit, de altfe in ultimul an, ar mai fi obligatorie acea licenta? Adica, daca transport mobila in oras si localitati limitrofe trebuie licenta de transport?Practic activitatea consta in 8 ore montaj si 1 ora transport, sa zicem.... multumesc pentru eventualele raspunsuri.
george-neagu, moderator