Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua ! Dețin un teren pe care l-am ierbicidat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua ! Dețin un teren pe care l-am ierbicidat in urma ...

Bună ziua ! Dețin un teren pe care l-am ierbicidat in urma cu aproximativ 10 -12 zile cu ierbicid total pentru curățarea buruienilor se învecinează cu terenuri care nu sunt lucrate după ierbicidare proprietarul unei stane a intrat SI a pășunat pe terenul meu SI susține că i-au murit 30 de oi animale pe care însă nu le-au văzut nici cei de la DSV nici poliția animalelor . Din punct de vedere legal risc vreo sancțiune eu sau cel care a efectuat lucrarea ?? mulțumesc anticipat
Eu zic ca nu, din contra, cred ca ati putea depune si dvs. plangere pentru incalcarea proprietatii, terenul dvs. nu este pasune...
Am depus mai multe plângeri de-a lungul timpului legate de distrugerea culturilor nu s-a luat nicio măsură din cauza asta SI o mare parte din ceilalți proprietari nu mai lucrează terenul

Ionut.ion a scris:

Eu zic ca nu, din contra, cred ca ati putea depune si dvs. plangere pentru incalcarea proprietatii, terenul dvs. nu este pasune...

ati notificat primaria locala (biroul agricol) cu privire la tratamentul cu pesticide? responsabilul este proprietarul sau arendasul terenului, dupa caz.
adriandimitriu, utilizator

Nu am făcut nicio notificare
adriandimitriu a scris:

ati notificat primaria locala (biroul agricol) cu privire la tratamentul cu pesticide? responsabilul este proprietarul sau arendasul terenului, dupa caz.

Exista vreun articol legal ???
adriandimitriu a scris:

ati notificat primaria locala (biroul agricol) cu privire la tratamentul cu pesticide? responsabilul este proprietarul sau arendasul terenului, dupa caz.