avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cerificat Casatorie dupa modificare de nume
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cerificat Casatorie dupa modificare de nume

Buna ziua,as dori sa stiu cum sa procedez pt.a obtine un nou Certificat de Căsătorie,dupa ce in Germania ,unde locuim de 40 de ani,a fost modificat legal,
numele de familie al sotilor!? Multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 27 August 2023
marcelutza, utilizator

Alte discuții în legătură

Schimbarea numelui minor Anaghiurca90 Anaghiurca90 Bună seara. Aș dori să vă pun câteva întrebări. Eu am trei copiii minori,doi dintre ei sunt pe numele meu tatăl necunoscut care sunt născuți in ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume dupa casatorie in strainatatea - a doua oara SimonaS-B SimonaS-B In anul 2011 m-am casatorit in Germania cu un cetatean german si mi-am schimbat numele in cel al sotului. Am urmat procedurile necesare si am obtinut de la ... (vezi toată discuția)
Nastere in strainatate copil din afara casatoriei anomyss1987 anomyss1987 buna ziua. am o mare rugaminte sa ma ajutati. cumnata mea a nascut ieri in germania. ea este castorita in romania dar copilul nu este al sotului cu care nu ... (vezi toată discuția)