avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... modificarea legii 36/2023 se aplica si pentru ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

modificarea legii 36/2023 se aplica si pentru documentele contabile (facturi) ...

modificarea legii se aplica si pentru documentele contabile (facturi) emise inainte de intrarea in vigoare?de exemplu pentru documentele emise in anul 2015 si 2016 la acesta data sunt obligat sa le mai am si sa le pun la dispozitia unei cercetari din partea politiei economice? si ce sanctiuni pot sa primesc daca nu le mai am?
Ultima modificare: Luni, 25 Martie 2024
genete00, utilizator

Alte discuții în legătură

Stampilarea chitantelor raduku89 raduku89 Buna ziua.De ceva luni bune,merg sa platesc intretinerea la apartament.Este normal ca pe chitanta pe care o primesc sa nu mi se puna stanpila?Este normal ca ... (vezi toată discuția)
Se mareste si impozitul pe o locuinta sediul unui ong? adriabd adriabd Buna ziua, As dori sa stiu daca: 1. e adevarat ca din 2016 se mareste impozitul pentru sediile de firme? 2. in cazul intrarii in vigoare a unei asemenea ... (vezi toată discuția)
Continut factura tatiana1 tatiana1 La art.155 alin.5 cod fiscal sunt precizate informatiile obligatorii cuprinse intr-o factura.Conform legii 31/1990 art 74 alin 3 si Ordin 3512/2008 in factura ... (vezi toată discuția)