avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua! Un OUAI plateste impozit pe terenurile si ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua! Un OUAI plateste impozit pe terenurile si cladirile ...

Buna ziua!
Un OUAI plateste impozit pe terenurile si cladirile ce deservesc infrastructura primita prin protocol de la ANIF sau exista o exceptie si care ar fi aceasta?
Patrimoniul primit (terenuri si cladiri) se declara la SPIT de catre OUAI?

Alte discuții în legătură

Declaratie de impunere teren-plata impozit cristina69 cristina69 Buna ziua. Am urmatoarea speta - o societate comerciala, X la infiintarea sa a primit printr-un protocol incheiat intre ea si societatea-mama din care s-a ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit pe cladire incubator de afaceri Asimcov Asimcov [b]O.G. 57/ 2002[/b] Potrivit art. 85 alin1 lit. b) din O.G. 57/2002 Statul susține dezvoltarea infrastructurii de inovare și transfer ... (vezi toată discuția)
Minorul plateste impozit pe cladiri, terenuri,... Florentina Mihaela Florentina Mihaela Buna seara! As vrea sa stiu daca fiica mea de 14 ani poate fi scutita de plata impozitului pe cladiri, terenuri, etc. Aceste bunuri le-a mostenit de la tatal ... (vezi toată discuția)