Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Reducerea se acorda incepand cu anul in care cladirea ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Reducerea se acorda incepand cu anul in care cladirea are 100 ani?

Buna ziua,
Reducerea se acorda incepand cu anul in care cladirea implineste 100 ani sau din anul urmator? ( ex: cladire finalizata in 01.01.2025, din ce an se acorda reducerea? din 2024 sau din 2025?).
Procentul de reducere se aplica si daca cladirea este cu destinatie mixta, respectiv si pentru partea care este utlizata cu destinatie nerezidentiala?
george-neagu, moderator