Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Laborator cofetarie prin start-up
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Laborator cofetarie prin start-up

Buna ziua! Laborator cofetarie prin start-up, aviz de functionare luat, nu poate angaja cofetar pe firma respectiva? Multumesc!
george-neagu, moderator
SRL-D poate. PFA nu.
Ideea este ca s a angajat o persoana care produce prajituri dar i s a facut angajarea pe o alta firma, respectiv o grădiniță. De aici întrebarea.... Multumesc!
Este munca nedeclarata in acest caz.

De ce nu poate angaja?
Cel mai probabil minte și nu are aviz de functionare
Ce riscă în acest caz? Daca angajatul are contract pe alta firma dar prestează o cu totul altă activitate, este munca nedeclarată?

Cornel Vasile a scris:

Este munca nedeclarata in acest caz.

De ce nu poate angaja?