Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! ma confrunt cu o problema! in anul 1995 mi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! ma confrunt cu o problema! in anul 1995 mi s a facut ...

Buna ziua! ma confrunt cu o problema! in anul 1995 mi s a facut testament de catre un unchi sa mi ramana bunurile lui mie dupa deces.In anul 2015 decedeaza unchiul iar in anul 2020 in urma testamentului fac la notariat demersurile si obtin certificatul de mostenitor..Ulterior sunt chemat in judecata de un alt unchi frate cu defunctul (mentionez ca si eu sunt nepot de frate ) si se cere anularea certificatului de mostenitor deoarece defunctul facuse revocarea testamentului tot in anul 1995 dar nu am fost anuntat.A fost anulat certificatul de mostenitor anul acesta in luna Aprilie dar eu exploatez terenul , am cultura pe el mai exact lucerna si m am trezit cu unchiul ca vrea sa mi ia lucerna, mai exact a cosit o.Are acest drept? el neavand inca calitate de mostenitor. Va multumesc!
ninaavram, utilizator