Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Gard intre vecini
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Gard intre vecini

Buna ziua!

Doresc sa construiesc un tip de gard care nu necesita autorizare (din stalpi metalici din teava rectangulara si plasa) cu care sa imprejmuiesc toate laturile proprietatii. Gardul actual este foarte degradat. Voi face pe cheltuiala mea, trebuie sa cer acord de la vecini? Daca da, sub ce forma?
Simplutilizator, utilizator