avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva

de la ce data trebuie sa obtin cod valid de tva daca controlul s-a facut in ianuarie 2010
Cel mai recent răspuns: danike , utilizator 22:02, 15 Februarie 2010
:offtopic:
va rog sa nu mai deschideti mai multe topicuri cu acelasi subiect
Puteti folosi butonul " raspunde " si in acest fel adaugati un nou mesaj
incepand cu data de intai a lunii urmatoare comunicarii deciziei de inregistrare in scopuri tva din oficiu.
si de trebuie sa refaca evidenta pe tot anul 2009
inspectorii vor preciza regularizarea imp venit in RIF (rap de insp fiscala) care va fi la nivelul bazei de impozaitare tva.
nu au specificat nimic despre impozit

Alte discuții în legătură

Contestatie raport de inspectie fiscala georgiana.td georgiana.td Buna ziua . In urma unui control fiscal , pentru perioada 2005-2010 , inspectorii mi-au verificat achizitiile de marfa facute in scopul revanzarii , si mi-au ... (vezi toată discuția)
Contestatie raport de inspectie fiscala ancatod ancatod buna ziua functionez ca pfa din 2005, incepand cu aug 2007 am depasit plafonul de 35000 euro, dar nu m-am inregistrat ca platitor de tva, in urma unei ... (vezi toată discuția)
Dobanzi si penalitati neplata tva ancatod ancatod buna ziua functionez ca pfa din 2005, incepand cu aug 2007 am depasit plafonul de 35000 euro, dar nu m-am inregistrat ca platitor de tva, in urma unei ... (vezi toată discuția)