Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un salariat isi efectuaza concediul de odihna in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un salariat isi efectuaza concediul de odihna in strainatate ...

Un salariat isi efectuaza concediul de odihna in strainatate la rude (fiica) si prezinta la intoarcerea din concediu doar documente justificative pentru transport (bilete de avion), Poate societatea sa-i deconteze contravaloarea acestora ca suma neimpozabila, in limita plafonului de 33% din salariul de baza lunar, daca salaritul nu are documente pentru servicii turistice (cazare, masa) ? Multumesc!
Contravaloarea serviciilor turistice si/sau de tratament, inclusiv transportul, pe perioada concediului, pentru angajatii proprii si membrii de familie ai acestora, acordate de angajator, este prevazuta in contractul de munca, regulamentul intern sau ccm aplicabil ?
Buna ziua. Da, decontarea contravalorii serviciilor turistice si/sau de tratament, inclusiv transportul, pe perioada concediului, pentru angajatii proprii si membrii de familie ai acestora, acordate de angajator, este prevazuta in regulamentul intern si in ccm aplicabil, Multumesc!
Va deconta doar pentru ce are documente justificatiuve.