Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ma ocup cu vanzari online. As dori sa imi fac in curte ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ma ocup cu vanzari online. As dori sa imi fac in curte o masa ...

Ma ocup cu vanzari online. As dori sa imi fac in curte o masa unde sa imi prezint produsele si sa pot vinde si asa. Ce cod caen se potriveste? Si ce alte autorizatii ar mai trebui?
Cod CAEN 478 - Comerț cu amănuntul efectuat prin standuri, chioșcuri si piete

Această grupă include comerțul cu amănuntul al oricărui tip de produse noi sau second-hand printr-un chioșc de obicei mobil, ce poate fi situat de-a lungul unui drum public sau într-un loc fix, în piață.