Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Buna ziua , acum doi ani am dat 1000€ la o firma de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Buna ziua , acum doi ani am dat 1000€ la o firma de consultanta ...

Buna ziua , acum doi ani am dat 1000€ la o firma de consultanta din Cluj , sa acceseze in locul meu fonduri europene . Contractul nostru este făcut pe doi ani si expira anul asta-mi Octombrie . Un an de zile nu au dat niciun semn , când sunam ne amânau , recent i-am amenințat si au început sa îmi zică ca un an nu au fost Finanțări si etc dar acuma in mai încep din nou . Deja am văzut ca toată lumea se plânge ca firma respectiva da Tepe cu acte in regula , le-am zis ca renunț si vreau bănuții inapoi , doar ca nu mi poate restitui din cauza ca a întocmit deja dosarul . Spuneți-mi voi ce sa fac ?!
Buna ziua, in primul rand trebuie analizat contractul pe care l-ati incheiat cu ei, in clauzele acestuia apar conditiile in care puteti rezilia si recupera suma platita. In functie de aceste circumstante, trebuie sa le trimiteti o notificare de reziliere cu respectarea conditiilor legale si contractuale. Cu cat amanati mai mult, cu atat va fi mai greu sa rezolvati ceva.