avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara! Am fost înștiințat de politia rutiera ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara! Am fost înștiințat de politia rutiera ca la o ...

Bună seara!
Am fost înștiințat de politia rutiera ca la o întoarcere între parcări gestionate de primărie,am fost filmat de camerele de supraveghere ca am lovit o bariera și am deteriorat-o puțin.
Pot fi încadrat la accident și ca nu am anunțat în 24 de ore?
Menționez ca nu am simțit sau sa -mi dau seama ca am lovit ceva.
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 06:38, 15 Mai 2024
Da, se poate considera ca ati provocat un accident, cu pagube materiale.
Nu există urme pe mașina dvs. ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tamponare in parcare razvan1122 razvan1122 Buna ziua! acum cateva zile l-am atins pe unu in parcare si nu am vazut pentru ca era noapte si nici nu am simtit. ma poate baga la fuga de la locul ... (vezi toată discuția)
Buna dimineața. zilele trecute am primit înștiințare pentru ... Stefanbc Stefanbc Buna dimineața. Zilele trecute am primit înștiințare pentru a merge la politie in legătură cu un accident rutier declarat de alta persoana din care ... (vezi toată discuția)
Bună ziua ! cum soluționez un accident rutier în care am fost ... iluce iluce Bună ziua ! Cum soluționez un accident rutier în care am fost victimă ( doar pagubă materială ) ? Șoferul vinovat a părăsit locul accidentului. ... (vezi toată discuția)