Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara! Am fost înștiințat de politia rutiera ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara! Am fost înștiințat de politia rutiera ca la o ...

Bună seara!
Am fost înștiințat de politia rutiera ca la o întoarcere între parcări gestionate de primărie,am fost filmat de camerele de supraveghere ca am lovit o bariera și am deteriorat-o puțin.
Pot fi încadrat la accident și ca nu am anunțat în 24 de ore?
Menționez ca nu am simțit sau sa -mi dau seama ca am lovit ceva.
Da, se poate considera ca ati provocat un accident, cu pagube materiale.
Nu există urme pe mașina dvs. ?