Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua,puteți să-mi spuneți câți ani de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua,puteți să-mi spuneți câți ani de șomaj se consideră ...

Bună ziua,puteți să-mi spuneți câți ani de șomaj se consideră pentru pensie in Romania ( ca perioada asimilată),adică un an,doi,trei..?.Spre exemplu in Italia sunt 2 ani de șomaj,se considera și în România tot doi,dar dacă cineva a beneficiat de șomaj și în România,se totalizează cu cel din Italia?Multumesc.
Toatele perioadele de somaj din tara intra in calculul stagiului de cotizare la pensie.