Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... sunt administrator de 10 ani. Folosesc un program bun ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

sunt administrator de 10 ani. Folosesc un program bun de calcul ...

sunt administrator de 10 ani. Folosesc un program bun de calcul . Acum presedintele cu cenzorul ma obliga sa folosesc alt program dorit de ei ca sa fie cica transparent. Niciodata nu am avut probleme, ptr ca sunt corecta. Intrebare ...ma poate obliga presedintele sau asociatia sa folosesc programul lor ?
Nu direct, insa trebuie sa aveti in vedere ca la propunerea presedintelui puteti fi demisa din functie de adunarea gererala si schimbata cu un administrator care foloseste programul cerut de ei. Nu poate fi chiar o tragedie folosirea altui program de calcul.
Dl avocat v-a sfatuit bine, dar il informez ca nu este chiar asa de simplu, dar nici - o tragedie, trecerea pe un alt program de gestiune as. proprietari.
Si noi folosim un program de gestiune as. proprietari, il folosesc de peste 15 ani si cred ca nu-mi va fi prea lesne sa vina noua conducere si sa-mi impuna un alt program...
In fine, incercati sa discutati cu dumnealor si sa va informeze care ar fi elementele de transparenta pe care programul actual nu il are.... Ba, eu cred ca il are, dar nu stiu ei sa-l ceara.
Succes!