avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 482 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... In cazul persoanelor care sunt administratori, cenzori ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

In cazul persoanelor care sunt administratori, cenzori sau personal ...

In cazul persoanelor care sunt administratori, cenzori sau personal administrativ al Asociațiilor de locatari și obțin venituri de la acestea, sunt datorate taxe sau impozite, se impune declarația unica, aferent veniturilor din 2023?
Cel mai recent răspuns: w_v_w_v , utilizator 14:17, 17 Mai 2024
Se impunea declaratia unica 112 aferenta veniturilor lunare din 2024.
Adica a trecut luna (nu anul) si depunea declaratia .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamuriri despre angajatii unei asociatii de proprietari lorelena1306 lorelena1306 Urmeaza sa fiu administrator cu Contract Individual de Munca al unei asociatii de proprietari. Sunt inregistrata in Revisal, ANAF. 1.Ce formulare trebuie ... (vezi toată discuția)
Am un imobil închiriat unei persoane juridice. Lucian 1987 Lucian 1987 Bună seara, Am un imobil închiriat unei persoane juridice. Conform noilor modificări fiscale ( ordonanta 115/2023 -ordonanța \"trenulet\"), impozitul ... (vezi toată discuția)
Angajarea in asociatiile de proprietari sterod sterod Buna ziua, Stiu ca s-a mai discutat si anterior in aceasta sectiune despre angajarea in asociatiile de proprietari, dar informatiile sunt fragmentate si nu ... (vezi toată discuția)