Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Primeste indemnizatie/pensie sociala o persoana care ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Primeste indemnizatie/pensie sociala o persoana care nu a muncit ...

Primeste indemnizatie/pensie sociala o persoana care nu a muncit deloc in toata viata ei?
Nu este posibil așa ceva. Trebuie obligatoriu să aibă stagiu de cotizare de minim 15 ani.

Care n-a muncit minim 15 ani, nu primește nimic. Eventual poate primi ajutor de incluziune de la Primărie.
Dapix, utilizator