avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna! As dori sa cumpar cateva arii de teren ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna! As dori sa cumpar cateva arii de teren intravilan Industrial, ...

Buna! As dori sa cumpar cateva arii de teren intravilan Industrial, se afla langa case doar ca in cf apara intravilan industrial! Exista posibilitatea sa imi construiesc o casa pe el sau posibilitatea sa l modic in intravilan din intravilan industrial?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 21:32, 27 Aprilie 2024
trebuie sa faceti PUZ iar CL sa-l aprobe. dureaza si e incert
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Aprilie 2024
adriandimitriu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Extra-intravilan ContSters88252 ContSters88252 am cumparat un imobil compus din teren si o constructie cu destinatie industriala, in 1999. la aceea data in fisa imobilului acesta figura ... (vezi toată discuția)
Pot construi pe teren extravilan? gideone gideone Vreau sa cumpar un teren extravilan care are deja construita o casa pe el. Casa este aproape daramatã dar are inca numarul pe ea. Initial terenul a fost ... (vezi toată discuția)
Problema teren sepy sepy Buna ziua ! Acum 4 ani am cumparat un teren intr-o comuna din Ilfov . Terenul este intravilan si are PUZ aprobat. Intre timp am reusit sa construiesc si o ... (vezi toată discuția)