Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul colectiv de munca la nivel national ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul colectiv de munca la nivel national 2011-2014, Monitorul Oficial

Poate sa-mi spuna cineva daca s-a publicat Contractul colectiv de munca la nivel national 2011-2014 ? Ma intereseaza daca s-a publicat in Monitorul Oficial si in ce numar.
Multumesc frumos.
Buna intrebare
Contractul Colectiv de Munca s-a semnat vineri la sediul Consiliului Economic si Social, dar nu s-a publicat inca in M.Of.

Vedeti forma finala aici.
[ link extern ]
Marcel Mihalache, Avocat
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Noi ce facem? Majoram acum cf. HG 1193/2010 la 670 (+indici cf. CCM pe 2007-2010 acolo unde este cazul) si atunci cand se va publica CCMUN in M.Of., vom veni din nou cu alte acte aditionale, care practic le desfiinteaza pe celelalte? Munca lui Sisif... Sau sa mai asteptam?
Parerea mea este sa mai asteptati cu emiterea deciziilor de majorare a salariului ... daca aplicati HG nr.1193/2010 , atunci ar trebui aplicati coeficientii prevazuti de CCMN pe anii 2007-2010.