Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbarea functiei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbarea functiei

buna seara,
am primit un act aditional ( pe mail) in care se specifica, ca mi-i s-a schimbat functia , conform art.17(4) coroborat cu art.41(1) din legea nr.53/2003 , pe care trebuie sa-l printez si sa-l semnez in 3 exemplare, dupa care sa-l trimit prin curier.tot in acest act se specifica , ca acest act urmeaza sa-si produca efectele incepand cu data de 01/11/2010, desi mailul l-am primit in data de 10-11/01/2011.este legal ?multumesc !
Probabil ca v-au schimbat deja functia si s-au prins intre timp ca nu v-au informat.
Eu nu as semna un astfel de act. Functia nu va poate fi modificata fara acordul dvs.

Se asteapta sa indrepte greseala acum.
Daca nu il semnati sa va asteptati si la ceva repercusiuni.
Daca sunteti de acord cu modificarea propusa, puteti sa-l semnati acel act aditional .

Ati fost instiintata in prelabil ca se doreste schimbarea functiei ? ... vi s-a modificat fisa postului, in acest sens , de la 01.11.2010?
nu am fost instiintata si fisa postului mi-a fost trimisa odata cu actul aditional . daca nu sunt de acord , ce se poate intampla ?
Poate doar sa exercite anumite presiuni asupra dvs pentru a va da demisia ... modificare functieis e face prin acordul ambelor parti.
multumesc frumos !