Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare after-school
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare after-school

Buna ziua, intentionez sa deschid un after school( 7-11 ani) si as vrea cat mai multe informatii referitoare la acest subiect, de la infiintare societate, cod CAEN, costuri, pana la alte detalii specifice, daca sunt disponibile. In principiu, as vrea sa stiu care este investitia initiala pentru deschiderea societatii, pasii necesari, codul CAEN, si care sunt avizele necesare, daca are cineva informatii. In plus, dotari specifice, spatiul necesar, etc...

Va multumesc anticipat si va urez o saptamana excelenta tuturor!
:help:
Pentru infiintare va puteti adresa registrului comertului si pentru punctul 2, aveti nevoie de un plan de afaceri, care se obtine contra cost, bineinteles. E o lucrare laborioasa si nu cred ca este dispus cineva sa va dea toate aceste informatii For FREE !

succes!:D
Buna ziua!
Va oferim raspunsul pe partea juridica a problemei dvs.
Codul CAEN specific activitatii mentionate este 8891-Activitati de ingrijire zilnica pentru copii
Costul pentru infiintarea firmei se ridica in jurul sumei de 1250 lei.
Avizele necesare sunt cele care se obtin pentru societatile comerciale: mediu, sanepid, sanitar-veterinar, protectia muncii si PSI, Acordul de Functionare de la Primaria de sector si un Aviz special in cazul dvs., care se obtine de la Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului.
Cat priveste partea de investitie, va recomand sa va adresati unui consultant in afaceri si management pentru aceasta problema.
Cu stima,
av. Silviu Serban
ContSters20980, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
BIU"