Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare after school
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare after school

Buna ziua,
As dori sa deschid un after school. Pot infiinta un SRL sau este obligatoriu ONG?
Multumesc foarte mult.
poti infiinta SRL
Codul CAEN specific activitatii mentionate este 8891-Activitati de ingrijire zilnica pentru copii
Am inteles ca la Reg.Com. s-au respins dosare pe motiv ca, pentru cod CAEN 8891 trebuie infiintat un ONG. A aparut vreo modificare noua in acest sens?
Multumesc.
Atunci faceti pe varianta de ong. Cheltuielile de infiintare sunt mai mici si partea cu atragerea de fonduri e mai usoara.
Eu am SRL-D infiintat acum o luna pt after-school - deci se poate cum vreti