avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 288 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare after school
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare after school

Buna ziua,
As dori sa deschid un after school. Pot infiinta un SRL sau este obligatoriu ONG?
Multumesc foarte mult.
Cel mai recent răspuns: mikas , utilizator 23:12, 28 Septembrie 2011
poti infiinta SRL
Codul CAEN specific activitatii mentionate este 8891-Activitati de ingrijire zilnica pentru copii
Am inteles ca la Reg.Com. s-au respins dosare pe motiv ca, pentru cod CAEN 8891 trebuie infiintat un ONG. A aparut vreo modificare noua in acest sens?
Multumesc.
Atunci faceti pe varianta de ong. Cheltuielile de infiintare sunt mai mici si partea cu atragerea de fonduri e mai usoara.
Eu am SRL-D infiintat acum o luna pt after-school - deci se poate cum vreti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

After school si gradinita- alte activitati de asistenta sociala fara cazare andreigabriel andreigabriel buna ziua, spuneti-mi si mie va rog frumos, daca vreau sa deschid o gradinita si un after school, activitatile ce se vor desfasura ar putea sa fie incluse ... (vezi toată discuția)
Infiintare after school zent zent Buna ziua, Poate un PFA avand codul CAEN 8891 sa infiinteze un After school? Va multumesc. (vezi toată discuția)
After school medeea2014 medeea2014 buna ziua tuturor,intentionez sa deschid afther school. Ce avize sunt necesare pentru aceasta activitate? Spatiul in care se va desfasura este inchiriat cu ... (vezi toată discuția)