Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Formular E104 si Formular E .....pentru alocatie de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Formular E104 si Formular E .....pentru alocatie de stat

Pentru obtinerea formularului E104 documentele se depun personal?
Daca solicitantul se afla intr-o tara UE ( Germania ) si nu se poate reintoarece in tara,cum poate obtine acel formular ?
Pentru obtinerea alocatiei de stat in Germania,formularul european se completeaza in statul unde ai resedinta sau in tara unde ai domiciliul ?
Mergeti la primaria localitatii din Germania unde aveti resedinta. Vi se dau formularele de completat, le depuneti acolo si ei le trimit in Romania pt completare de catre Casa de pensii de la domiciliu. Pregatiti-va sa asteptati, ca dureaza cateva luni, dar primiti pensia retroactiv.
Succes!