Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Actualizare Program Ordin de plata si Foi de varsamant ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Actualizare Program Ordin de plata si Foi de varsamant – versiune din 26.11.2012

Aplicatia pentru prelucrarea asistata, validarea si listarea ordinelor de plata/foi de varsamant conform cu OMFP nr.246/2005 cu modificarile si completarile ulterioare si OMEF nr.1294/2007, a fost actualizata in 31.01.2012, si poate fi descarcata de aici:

[ link extern ]
Programul “Ordine de plata si Foi de varsamant” elaborat de ANAF pentru prelucrarea si listarea lor, a fost actualizat, acesta ajungand la versiunea 1.0.4.

Modificarile introduse in aceasta versiune:

- corectie conturi

- corectie denumire banca

- actualizare IBAN-uri

Versiunea programului OPFV este din data 11 iulie 2012.

[ link extern ]
cine stie daca au facut desteptii de la finante opfv 2012 sa fie compatibil cu windoes 7 ?
m-am saturat de astia! adika daca am evoluat si am ajuns la w7 acum trebuie sa ma duc inapoi sa iau windows xp?
Am o intrebare referitoare la ordinele de plata pentru contributiile datorate la bugetul de stat. Eu stiu ca acestea se platesc in cele doua conturi unice, dar azi am observat la societatea la care tocmai m-am angajat ca platile pana acum au fost facute in fiecare luna in conturile vechi, cele folosite inainte de introducerea conturilor unice. Este corect?
Nu este obligatorie folosirea conturilor unice?
georgetrif2004 a scris:

cine stie daca au facut desteptii de la finante opfv 2012 sa fie compatibil cu windoes 7 ?
m-am saturat de astia! adika daca am evoluat si am ajuns la w7 acum trebuie sa ma duc inapoi sa iau windows xp?

De ce spuneti ca nu e compatibil cu WINDOWS 7? Eu folosesc acest sistem de operare si nu am probleme cu programul OPFV.

Am incercat pe 2 calculatoare cu win7 si nu a mers ,dvs ce versiune aveti?
Nu prea imi vine sa cred pana nu vad!
Sunteti sigur ca aveti win7? poate aveti win vista
PS:Nu sunt noob in ale calculatoarelor

Am instalat intre timp(in care se mai poate edita mesajul)
versiunea ultima din 23.08.2012 si a mers,deci doar daca vb despre aceasta e ok
celelalte versiuni mie nu mi-au mers
georgetrif2004, utilizator