avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Conturi plati buget ianuarie 2014
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Conturi plati buget ianuarie 2014

Buna seara,
s-au modificat conturile pentru platile contributiilor salariale aferente lunii ianuarie 2014?
vad ca a aparut o noua versiune a programului de emitere a op-urilor dar nu vad conturi modificate.
va multumesc.
Cel mai recent răspuns: mariusf09 , utilizator 12:36, 21 Februarie 2014
eu am platit deja contributiile si e acelasi cont .
doar la explicatia bugetara este diferit . apare un A in plus /
contul iban este acelasi
Va multumesc pentru raspuns dar nu vad unde apare A in plus. Am descarcat ultima versiune de OPFV.
eu am platit cu numerar la trezorerie. si apare la ,, explicatia bugetara,, pe chitanta - in contul iban nu se modifica nimic .faceti op-ul cu varianta noua descarcata de pe anaf si este ok /
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actualizare program ordin de plata si foi de varsamant – versiune din 26.11.2012  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Aplicatia pentru prelucrarea asistata, validarea si listarea ordinelor de plata/foi de varsamant conform cu OMFP nr.246/2005 cu modificarile si completarile ... (vezi toată discuția)
Instalare opfv 2014 Lizuca12 Lizuca12 Buna ziua, Am incercat sa descarc de pe anaf aplicatia pentru opfv 2014 si imi da cea eroare, a reusit cineva sa descarce ? Multumesc (vezi toată discuția)
Taxe salarii elascurtu elascurtu Buna:) As vrea sa stiu si eu in ce conturi IBAN ale trezoreriei se platesc taxele aferente salariilor (CCI, somaj pers, somaj unit, cass pers, cass unitate, ... (vezi toată discuția)