Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PV Negociere CCM + alegere reprezentanti salariati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PV Negociere CCM + alegere reprezentanti salariati

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu modele privind negocierea ccm.( pv alegere reprezentanti salariati, pv negociere ccm....).

In cazul reprezentantilor salariatilor sunt suficient 2.( Firma are 52 salariati).
Multumesc anticipat.
1. Proces-verbal privind alegerea reprezentantilor salariatilor
[ link extern ]

CONVOCATOR
În conformitate cu prevederile art. 221 alin. 2 din Legea nr. 53/2003 – Codul Muncii, se convoacă toti salariatii S.C. .......... SRL, la şedinţa ordinară în data de ......./....... , ora .........., în sala de şedinţe, având ca punct pe Ordinea de Zi :
1. alegerea reprezentantilor salariatilor in vederea negicierii c.c.m la nivel de unitate.

2. Proces verbal de negociere a CCM la nvel de unitate – model
[ link extern ]

Multumesc mult @freeelis , se poate sa ma ajutati si cu o decizie pentru "persoana responsabila cu asigurarea respectării egalităţii de şanse şi de tratament între femei şi bărbaţi la locul de muncă".(avem control de la itm si au cerut aceasta decizie.