Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Carte de indentitate in regim de urgenta in Bucuresti
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Carte de indentitate in regim de urgenta in Bucuresti

Salut,

Cartile de identitatea se elibereaza in regim de urgenta in Bucuresti? Cat dureaza si cat ma costa?

Mie imi expira cartea de identitate in februarie si vreau sa imi schimb si domiciliul in Bucuresti. Ma intereseaza la urgenta ca nu am timp sa astept 10 sau 14 zile pana iese in regim normal. Din cauza serviciului pot sta in tara maxim o saptamana.
Din cate stiu eu CI este un document care nu se elibereaza in regim de urgenta!
Puteti cere o audienta la Dl. Comandant, unde veti prezenta motivele reale si plauzibile pentru care doriti eliberarea de urgenta a CI.
O zi buna!
Am rezolvat la urgenta.

De fapt la circa de politie de care apartin nu fac la urgenta, m-au trimis la circa unde este si Directia Sectorului. Mai fac buletine la urgenta si la Directia Generala si la Inspectoratul National pentru Evidenta Persoanelor.
gunnar a scris:

Am rezolvat la urgenta.

De fapt la circa de politie de care apartin nu fac la urgenta, m-au trimis la circa unde este si Directia Sectorului. Mai fac buletine la urgenta si la Directia Generala si la Inspectoratul National pentru Evidenta Persoanelor.

Salut, ma poti ajuta si pe mine,mai exact unde-ai facut buletinul si eu am mare nevoie sa-l fac la urgenta , dar peste tot zice ca nu se poate.
lasa-mi te rog un raspuns aici sau pe mail scristian20003@yahoo.com, ms mult
Salut, daca inca n-ai rezolvat, uite cum am facut:

eu am rezolvat la Directia de Evidenta a Persoanelor, sector 3. Am fost cred la Sectia 10, undeva in spate la Magazinul Cocor. La sectia 13 de care apartin nu faceau.
Ai aici telefoane si programul de lucru pentru sectorul 3:
[ link extern ]
Trebuie sa fie ceva asemanator si pentru alte sectoare.

Mai fac buletine la urgenta si la Directia Generala de Evidenta a Persoanelor a Mun Bucuresti. Este undeva pe str. Obcina Mare, 2, sector 6. [ link extern ]

Daca nici la Directia Generala nu te pot ajuta, mai poti incerca la INEP - Inspectoratul National pentru Evidenta Persoanelor. Acum am vazut pe site ca se cheama Directia pentru Evidenta Persoanelor si Administrarea Bazelor de Date. [ link extern ]
Vezi sectiunea 'acte emise' sau 'formulare de completat'.

Suna la una din directiile astea si vezi ce solutie iti propun. Eu am rezolvat ca am motivat urgenta cu o rezervare la avion.
gunnar, utilizator