avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

carte de identitate

se poate face CI in regim de urgenta in Bucuresti? daca da in ce locatii (domiciliul este in sector 1)?va multumesc.
Cel mai recent răspuns: vasi49 , utilizator 20:31, 17 Octombrie 2010
CI nu se mai face la sectia de politie, ci la Serviciul comunitar
de evidenta al populatiei din cadrul primariei.
Dvs trebuie sa va adresati catre Directia Generala Publica de
Evidenta a Persoanelor Sector 1
cu sediu in Piata Amzei nr.13, sector 1, tel.021.319.10.55
doream sa stiu daca se pot face in regim de urgenta,oricum va multumesc mult.
Da, se emit documente de identitate in regim de urgenta ,dar la nou sediu ,situat in imediata vecinatate al celui precizat de colegul DC
vasi49 a scris:

doream sa stiu daca se pot face in regim de urgenta,oricum va multumesc mult.


da , se poate face in regim de urgenta . mergeti pt. detalii la

[ link extern ]
am reusit sa ma documentez mai bine (la sursa).in Bucuresti C.I. SI PASAPOARTELE SIMPLE ELECTRONICE nu se fac in regim de urgenta.Pasapoartelesimple temporare (valabile 1 an) se pot face in urgenta cu taxa de 100 lei si se elibereaza in termen de cel mult 3 zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasaport stroe ana maria stroe ana maria Buna ziua ,as dori sa fac un pasaport la urgenta pentru copil in cat timp se elibereaza si cat costa?va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Carte de munca eujad eujad stiti cumva cat costa o carte de munca? (vezi toată discuția)
Pasaport in regim de urgenta rosiulia rosiulia Buna as vrea si eu sa stiu daca se poate face eliberarea unui pasaport simplu electronic in regim de urgenta. As vrea sa merg in vacanta cu iubitul in ... (vezi toată discuția)